riverside1.pngriverside2.pngriverside4.pngszczesliwe-rodziny.png
Dzisiaj jest: 15 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Amelia, Albert, Leopold

Świadectwa

Świadectwa są namacalnym przykładem obecności Boga żywego i działania Ducha Świętego. Jeśli chcesz i możesz, podziel się swoim - This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..


 

WSPÓLNOTA SYCHAR- CO TO TAKIEGO?

        W niedzielę 11.09.2016 r. odbyło się pierwsze w Ostrołęce spotkanie wspólnoty trudnych małżeństw „Sychar”. Spotkanie odbyło się w Klasztorze, a prowadzili je ks. Jacek Kotowski, odpowiedzialny za duszpasterstwo rodzin w naszej Diecezji, oraz Pani Agnieszka, która prowadzi Wspólnotę w Łomży. Na spotkanie przyszło ponad 20 osób. Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR istnieje od 2003 roku i stanowi „oddolną” inicjatywę małżonków. Celem Wspólnoty jest ratowanie małżeństw sakramentalnych przeżywających kryzys. Jako wspólnota małżonków, którzy doświadczają kryzysu w swoim małżeństwie, Sycharowicze wiedzą, że najlepszym lekarstwem jest wyjście z samotności i życie w łączności ze Wspólnotą, po to, aby udzielać sobie wzajemnie pomocy w grupach samopomocowych np. w ogniskach, grupach 12 krokowych, mityngach, spotkaniach modlitewnych na Skype, na internetowym Forum Pomocy, podczas rekolekcji, „Wakacji z SYCHAREM”, pielgrzymek, etc. Dzięki tym różnym formom wzajemnego wsparcia mogą mimo kryzysu wzrastać w coraz większej miłości do Boga i do współmałżonka, i żyć pełnią życia z Panem Bogiem! Na tym właśnie polega „czekanie – nie czekając”, aby codzienną radość życia czerpać z jak najlepszych relacji z Bogiem i innymi ludźmi, aby w postawie otwartości na pojednanie, twórczo do maksimum wykorzystać czas kryzysu, separacji, aby być dla współmałżonka Bożym drogowskazem, przykładem rozwoju duchowego, emocjonalnego, intelektualnego, fizycznego, zawodowego, itp. Więcej o Sychar na stronie sychar.org

Zupełnie „przypadkowo” (choć nie wierzymy w tzw. przypadki :) znaleźliśmy się na spotkaniu i mieliśmy możliwość opowiedzenia o naszej Róży Różańcowej Małżeństw Trudnych (po rozwodzie, w separacji i zagrożonych – zob. baner po lewej stronie) oraz podzielenia się swoim świadectwem. SYCHAR to cenna inicjatywa, dająca ludziom żyjącym w małżeństwach po rozpadzie lub w kryzysie nadzieję na powrót do normalnego życia, do Kościoła, a nawet powrót współmałżonka. Małżeństwo sakramentalne bowiem, nawet rozwiązane tu, na Ziemi, dalej jest związane w Niebie. Mamy nadzieję, że będzie zainteresowanie i powstanie grupa w Ostrołęce.

 

Beata i Andrzej

Małżeńskie Kółko Różańcowe - świadectwo Beaty

Szczęść Boże. Mam na imię Beata. Jestem szczęśliwą żoną i matką dwóch córek. Od trzech lat należę do Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Święta Rodzina”. Pragnę podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami, jak różaniec zmienia moje życie małżeńskie, radością, jaką daje mi wspólna małżeńska modlitwa różańcowa. Od miesiąca należę z mężem do „Róży Różańcowej małżeństw”. Od kiedy dowiedziałam się, że będzie taka inicjatywa, bardzo zapragnęłam byśmy razem w niej uczestniczyli, ponieważ byłam przekonana, że kiedy duża liczba osób modli się w jednej intencji, to Pan Bóg szczególnie błogosławi. I tak też się dzieje. Od tej chwili poczułam wielką miłość do mojego męża (mocniejszą niż kiedykolwiek dotąd), szacunek. Cieszy nas każda chwila spędzona ze sobą. Mamy o czym rozmawiać i tematy się nie kończą. Obsypujemy się komplementami, np. wczoraj mąż mi powiedział: „lubię z tobą skarbie rozmawiać”. Od miesiąca nie mieliśmy kłótni, były drobne różnice zdań. Nie potrafimy długo gniewać się na siebie, po chwili przepraszamy się. Pan Bóg dotyka naszych serc, naszych spraw, czuję fizycznie Jego obecność. 

Chwała Panu!

Świadectwo Andrzeja

Mam na imię Andrzej. Od dwóch lat należę do Odnowy w Duchu Świętym. Chcę się z Wami podzielić moim doświadczeniem spotkania Jezusa. 

Jeszcze niedawno byłem daleko od Boga. Wychowałem się w rodzinie wierzącej, ale jak to często bywa, Pan Bóg był niejako obok normalnego życia, można powiedzieć był na jego marginesie. Chodziliśmy do kościoła, ale bez jakiejś głębszej potrzeby czy refleksji, bardziej z musu bo rodzice gonili, niż dla Pana Boga. W okresie dorastania modlitwa codzienna była od święta, spowiedź i komunia św. dwa razy w roku.

Dalej...

Relacja ze spotkania KZK, 16-17.02.2013

W dniach 16 – 17 lutego 2013 r. po raz kolejny w domu rekolekcyjnym w Magdalence koło Warszawy spotkali się koordynatorzy polskiej Odnowy w Duchu Świętym. Ten zjazd odpowiedzialnych wspaniale wpisuje się w wieloletnią tradycję spotkań przedstawicieli grup Odnowy z 39 polskich diecezji, które są w koordynacji krajowej. Jest to wyraz jedności grup Odnowy w Polsce. Do Magdalenki przyjechało około 50 osób duchownych i świeckich. Nie byliśmy oczywiście w komplecie, ale z różnych powodów osobistych nie wszyscy mogą być razem. Niemniej jednak wartość tych spotkań jest naprawdę wielka przede wszystkim dlatego, że koordynatorzy mogą się spotykać i wymieniać doświadczeniami. Dalej dlatego, że stanowiąc jedną grupę, możemy trwać we wspólnej modlitwie.

Dalej...

Relacja ze spotkania KZK w Magdalence

W dniach 25-26 II 2012 r. po raz kolejny odbyło się w Magdalence spotkanie Krajowego Zespołu Koordynatorów, czyli ogólnopolskie spotkanie diecezjalnych koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym. Wieloletnia tradycja tych spotkań jest ciągle aktualna. To naprawdę niesamowite, że osoby z różnych stron Polski, które mają to samo doświadczenie odnowy życia w Duchu Świętym, mogą spotykać się w tym samym miejscu. Na te spotkania przyjeżdżają przedstawiciele większości polskich diecezji. Obecność koordynatorów diecezjalnych jest wyrazem jedności z krajową strukturą Odnowy w Duchu Świętym.

Dalej...

Relacja ze spotkania przedstawicieli Odnowy w Duchu Świętym z krajów europejskich

W dniach 17-20 listopada 2011r. odbyło się w Heiligenbrunn koło Monachium spotkanie odpowiedzialnych za Odnowę w Duchu Świętym z poszczególnych krajów europejskich. Byli tam przedstawiciele Szwecji, Finlandii, Szkocji, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Gibraltaru, Malty, Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Holandii, Rumunii, Węgier, Czech, Ukrainy i oczywiście Polski.

Dalej...

Kilka słów na temat Odnowy w Duchu Świętym w Diecezji Elbląskiej …

Trochę historii.
Pierwsza wspólnota Odnowy w Duchu Świętym w Diecezji Elbląskiej powstała w 1990 roku. Była to wspólnota "Pascha" przy parafii Wszystkich Świętych w Elblągu. Członkowie wspólnoty niewiele wiedzieli o samej Odnowie, ale Pan Bóg postawił na ich drodze wspólnotę „Jan Apostoł” z Diecezji Białostockiej. No i się zaczęło.

Dalej...

Odnowa w Zakładzie Karnym w Potulicach

"Moje drogi nie są waszymi drogami, a moje myśli nie są waszymi myślami"

Te słowa Jezusa Chrystusa najtrafniej oddają genezę powstania wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w Zakładzie Karnym w Potulicach. W 1999 roku na seminarium organizowane przez zespół ewangelizacyjny wspólnoty "Miłość Maryi" działającej przy Kościele Ojców Jezuitów trafia członek ścisłego kierownictwa Z-du Karnego w Potulicach. Był człowiekiem poszukującym, a udział w seminarium pozwolił mu odnaleźć siebie i swoją drogę do Jezusa.

Dalej...

Świadectwo Danuty

Mam na imię Danuta. Mieszkam w Elblągu. Jestem członkiem wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Salvator Mundi”.
Wczesną wiosną 2002 roku zostałam zaproszona na spotkanie modlitewne. Byłam w „ślepym zaułku” – rozpad rodziny, niekończące się pasmo trosk, kłopotów, trudności, zupełnie wytrąciło mnie z równowagi.

Dalej...

Świadectwo Roberta

Mam na imię Robert. Pochodzę z rodziny, w której nie zawsze praktykowano zasady życia chrześcijańskiego i której zarazem związek z Kościołem był bardzo luźny. Zostałem ochrzczony po 8 miesiącach od dnia moich urodzin – dzięki dziadkom.

Dalej...