riverside1.pngriverside2.pngriverside4.pngszczesliwe-rodziny.png
Dzisiaj jest: 25 Kwiecień 2018    |    Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl

10-Lecie istnienia wspólnoty „Nowe Jeruzalem” 25.11.2017

W sobotę 25 listopada 2017 delegacja z naszej wspólnoty uczestniczyła w obchodach 10-lecia istnienia wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Nowe Jeruzalem”.

 

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Święta celebrowaną przez naszego bp Janusza Stepnowskiego który również wygłosił do nas słowo. Bezpośrednio po Mszy Świętej obecny lider i byli liderzy mieli okazję podziękować Panu za dar posługi i dar wspólnoty. Następnie wszyscy zgromadzenie zaproszeni zostali do modlitwy uwielbienia, która wypełniła cały Kościół.

Druga część uroczystości odbyła się już w gimnazjum klasycznym, gdzie mogliśmy pooglądać na slajdach i z profesjonalną narracją Bogusi posłuchać historię wspólnoty od powstania aż do dnia dzisiejszego. Dodatkowym elementem były wstępy artystyczne (scenki tematyczne) przygotowane przez poszczególne grupki dzielenia ze wspólnoty Nowe Jeruzalem. Była to też okazja do spotkania osób które jako pierwsze przyczyniły się do założenia tej wspólnoty. Między innymi prowadziły pierwsze rekolekcje REO w Farze po których nastąpiło założenie grupy oraz już w okresie późniejszym rozeznały nazwę wspólnoty. Warto zaznaczyć że wspólnota znacznie się rozrosła z około 20 osób na początku swojego istnienia do około 70 osób obecnie.

 

Dziękujemy wspólnocie „Nowe Jeruzalem” za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w waszym szczęściu w tak pięknej 10 rocznicy istnienia. Obecnemu liderowi Ewie życzymy dużo wytrwałości i nieustannego chodzenia w mocy Ducha Świętego który zawsze rozprasza wszelkie ciemności. Chwała Tobie Panie!